REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W podróż koleją przez Mazury po nowym torze i z przebudowanych peronówartykuł
Pokaż artykuł
W podróż koleją przez Mazury po nowym torze i z przebudowanych peronów
Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz dzięki modernizacji i elektryfikacji linii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację prac budowlanych w ramach drugiego etapu inwestycji na trasie Korsze – Ełk. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę 876 mln zł netto w ramach Krajowego Programu Odbudowy.
Śląskie: Największa inwestycja kolejowa z unijnym dofinansowaniem CEFartykuł
Pokaż artykuł
Śląskie: Największa inwestycja kolejowa z unijnym dofinansowaniem CEF
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały 937 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej z instrumentu CEF "Łącząc Europę" na modernizację prac na odcinkach: Będzin – Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice oraz Tychy – Goczałkowice-Zdrój. Efektem inwestycji będzie lepszy dostęp do kolei oraz skrócenie czasu przejazdu. Dzięki rozdzieleniu ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego na tory wyjedzie więcej pociągów.
[Poznań] Poznański rynek biurowy przyśpieszaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Poznański rynek biurowy przyśpiesza
Utrzymujące się w Poznaniu duże zainteresowanie powierzchnią biurową zachęca, zarówno inwestorów, ja...
firma
Pokaż firmę
Wadoma W. Małkowiak W. Bodziony Sp. k.
Pół dekady z lex deweloper w Polsce [ANALIZA]artykuł
Pokaż artykuł
Pół dekady z lex deweloper w Polsce [ANALIZA]
Nowe tereny zielone, szkoły i nowe ramy dialogu społecznego – to wymierne efekty tzw. specustawy mieszkaniowej, która obowiązuje w Polsce już prawie pięć lat. 5 lipca 2018 roku uchwalona została ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycjach towarzyszących, potocznie zwana lex deweloper bądź specustawą mieszkaniową.
Wilda Storyinwestycja
Pokaż inwestycję
Wilda Story
Poznań, 28 Czerwca 1956 r. 156
metraże
31 - 105 m2
zakres cen
od 401 505 zł
[Poznań] Kolejne prace na osiedlach Młyn nad Cybiną i Nadolnik Compact Apartments w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Kolejne prace na osiedlach Młyn nad Cybiną i Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu
Jeszcze w tym roku Grupa Partner zakończy prace nad dwoma osiedlami w Poznaniu. Według harmonog...
Biurowiec Nowy Rynek E w Poznaniu coraz bliżej finału. Na budynku zawisła symboliczna wiechaartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Nowy Rynek E w Poznaniu coraz bliżej finału. Na budynku zawisła symboliczna wiecha
Realizacja budynku E w ramach poznańskiego kompleksu Nowy Rynek rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Teraz na biurowcu zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci dostarczy na poznański rynek 28 500 mkw. zrównoważonej, innowacyjnej i zaprojektowanej zgodnie ze standardami ESG powierzchni biurowej. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.
W Gliwicach i Poznaniu będą serwisowane czołgi Leopard 2, użytkowane przez polskie Siły Zbrojneartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach i Poznaniu będą serwisowane czołgi Leopard 2, użytkowane przez polskie Siły Zbrojne
Konsorcjum z Polską Grupą Zbrojeniową na czele zainicjowało kolejny etap wsparcia logistycznego dla czołgów rodziny Leopard 2 będących na wyposażeniu Wojska Polskiego. Obejmuje on zarówno przeglądy techniczne, jak i remonty.
Trwa zbiórka pieniędzy na powstające Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Sprzedano już 1000 cegiełekartykuł
Pokaż artykuł
Trwa zbiórka pieniędzy na powstające Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Sprzedano już 1000 cegiełek
Samorząd województwa wielkopolskiego i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zachęcają do zakupu cegiełek wspierających budowę nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919. Obiekt ma powstać w Poznaniu do 2027 roku, a dochód z cegiełek w całości przeznaczany jest na zakup i konserwację eksponatów. Do tej pory sprzedano już tysiąc sztuk.
W Poznaniu powstaje nowy, duży biurowiec o oryginalnej architekturze. Będzie symbolem Poznania? [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje nowy, duży biurowiec o oryginalnej architekturze. Będzie symbolem Poznania? [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski powstaje nowy, duży biurowiec o oryginalnej architekturze. W Poznaniu, pomiędzy rondem Rataje a galerią handlową Posnania powstaje wysoki na 60 metrów Industrial. W dalszej kolejności zbudowany zostanie niższy, 7-kondygnacyjny budynek, będący częścią tego samego kompleksu i też pełniący funkcje biurowe. Inwestorem jest firma TMT S.A. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia EASST Architects.
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) – globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtronn prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
Fabryka łóżek i materaców firmy Feyinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka łóżek i materaców firmy Fey
Chojnice, Topole 17
Grupa Muszkieterów wybrała dostawców usług elektromobilnych przy sklepachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Muszkieterów wybrała dostawców usług elektromobilnych przy sklepach
Grupa Muszkieterów wybrała sześciu dostawców usług elektromobilnych, którzy wesprą właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché w budowie bądź obsłudze stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Intensyfikacja działań Grupy w zakresie elektromobilności jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi oraz wyjściem naprzeciw regulacji prawnych, które wejdą w życie w przyszłym roku.
Polregio planuje wielką inwestycję w tabor. Chce zakupić do 200 elektrycznych zespołów trakcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Polregio planuje wielką inwestycję w tabor. Chce zakupić do 200 elektrycznych zespołów trakcyjnych
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w tabor kolejowy w Polsce. Polregio planuje zakup nawet do 200 elektrycznych zespołów trakcyjnych
[Warszawa/Gdańsk] Vastint kupuje tereny inwestycyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa/Gdańsk] Vastint kupuje tereny inwestycyjne w Polsce
Vastint Poland pozyskała nowe tereny inwestycyjne. Pierwsza z zakupionych działek, o powierzchni pon...
Rynek biurowy w miastach regionalnych w 2017 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w miastach regionalnych w 2017 roku
Polish Office Research Forum opublikował dane za 2017 r. dotyczące rynku powierzchni biurowych w ośm...
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacjaartykuł
Pokaż artykuł
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacja
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje pod Lublinem fabrykę opraw oświetleniowychartykuł
Pokaż artykuł
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje pod Lublinem fabrykę opraw oświetleniowych
W Świdniku pod Lublinem powstaje najnowsza, a zarazem pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej fabryka Grupy TRILUX, globalnego eksperta oświetleniowego specjalizującego się w ekologicznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach B2B. Zakład o powierzchni 23 000 mkw., spełniający kryteria certyfikacji BREEAM, zbuduje firma Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 250 osób, ale co ważniejsze, docelowo będzie ona kluczowym hubem dla Grupy TRILUX w tej części Europy. To duża szansa dla polskiej gospodarki, a przede wszystkim dla regionu lubelskiego, który stara się przyciągać właśnie takich globalnych inwestorów.
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicy
Polski producent AGD, firma SOLGAZ zainwestowała w rozwój swojej fabryki znajdującej się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Firma zainwestowała w park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie produkować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych "gaz pod szkłem". W świdnickiej fabryce stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe.
REKLAMA